سلام و درود به شما همراهان خوب و مهربان:
لازم می‌دانیم شما را تا حدودی با تاریخچه‌ی شکل‌گیری انتشارات مؤسسه کانون ریاضیدانان زمان آشنا کنیم.
همه‌ی شما می‌دانید که همواره چالش بزرگی در نظام آموزشیِ مطالب درسی بین دانش‌آموزان، به‌خصوص در درس ریاضی وجود داشته و دارد. همواره این سؤال ذهنمان را درگیر کرده بود که چگونه می‌توان مفاهیم ریاضی را به شیوه و زبانی ساده و قابل فهم بیان نمود. لذا در گام اول، به تأسیس و راه‌اندازی مؤسسه‌ی آموزشی کانون ریاضیدانان زمان و به دنبال آن، انتشارات مؤسسه‌ی کانون ریاضیدانان زمان پرداختیم. در این مرکز و تمامی نمایندگی‌های زیرمجموعه‌ی آن در سراسر کشور، نظام صحیح آموزشی مفاهیم ریاضی، به دانش‌آموزان تدریس می‌شد و به کمک صاحب‌نظران، کتاب‌های ممتازی از قبیل ریاضی مقدماتی و ریاضی پیشرفته که شامل درسنامه‌ی جامع و کامل می‌باشند، تألیف و انتشار یافت. نگاه‌های متفاوت از زوایای مختلف به تفهیم مفاهیم ریاضی، ما را بر آن داشت تا کتاب‌های ریاضی تابستانه، ریاضی «یکی من یکی تو» و همچنین ریاضی «تفکر تمرین تسلط» را به کتاب‌های کانون اضافه کرده و به تألیف و چاپ برسانیم.
تألیف و عرضه‌ی مجموعه‌ای از این کتاب‌ها، در بین نمایندگی‌های مؤسسه‌ی کانون ریاضیدانان زمان و همچنین معلمین، دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها،‌ موجی از رضایت مخاطبین را به دنبال داشت. استقبال کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر از کتاب‌های ریاضی این مرکز و پیشنهادات گسترده‌ی مشتریان، مبنی بر تألیف کتاب‌های غیر ریاضی که به‌صورت مفهومی و دارای درسنامه‌ی جامع باشند، موجب برداشتن گام‌ دوم از سوی ما گردید.
در گام دوم، با تشکیل کار گروه‌ها و دپارتمان‌های تخصصی و همچنین دعوت از صاحب‌نظران و معلمین موفق، موج جدیدی از تألیف کتاب‌های کمک درسی غیرریاضی از قبیل علوم جامع، فارسی جامع، مطالعات اجتماعی جامع، عربی جامع، فیزیک جامع، شیمی جامع و … صورت گرفت. استقبال بسیار خوب از این کتاب‌های مفهومی که با دقت و ظرافت هوشمندانه و بی‌نظیری تألیف شده بودند،‌ مشوق ما در توسعه و گسترش فعالیت‌هایمان قرار گرفتند.
گام سوم مقرر گردید که سامانه فروش اینترنتی مجموعه کتاب های انتشارات مؤسسه کانون ریاضیدانان زمان با مدیریت آقای علی خزایی بعنوان مدیرعامل راه اندازی شود و لذا متقاضیان می توانند از طریق درگاه اینترنتی نسبت به خرید محصولات این انتشارات اقدام نمایند.
برای تمامی معلمین گرامی، دانش آموزان عزیز و اولیای آنها آرزوی موفقیت و سربلندی را داریم.
فهرست